Blog

NİRAN ÜNSAL 4 YIL ARADAN SONRA ”DEDİĞİM DEDİK” DİYOR “AYAKLI GAZETE”

24 MAYıS 2016 by jojori

Niran Ünsal albüm kariyerinin 20. Yılında “Dediğim Dedik “ adlı yeni albümüyle dört yıllık suskunluğuna son veriyor.

Bu güne kadar çıkarttığı her albümde bir çok hit şarkıya imza atan besteci yorumcu ÜNSAL, müzik yönetmenliğini Bülent SERT’ in üstlendiği “Dediğim Dedik” isimli yeni albümünde 10 şarkıya yer verdi.

Niran ÜNSAL farklı türde besteler ve düzenlemelerle müziğin sınırlarını ortadan kaldırıyor.

Alternatif Pop türünde bir projeye imza atan sanatçı, ilk klip şarkısını sözü Seda AKAY ‘a Müziği Bülent SERT ‘e ait olan aynı zamanda albüm adı olan “Dediğim Dedik” adlı şarkıya klip çekmeye hazırlanıyor. Klibin yönetmenliğini Alp Can Yolyapan üstlendi.

Albümde yer alan şarkılar sırasıyla “Dediğim Dedik” “Kalp Tutulması” “Tövbekar” “Nasip Değilmiş” Remix ‘’Way be’’ ‘’Haktan ‘’ ‘’ Eyvallah‘’ ‘’Aşk emretti’’ ‘’ Hayat sürgün’’ gibi şarkılar yer alıyor.

20 yıl önce ilk albümünün çıkış şarkısı olan Söz: Seda AKAY ‘a Müziği Garo MAFYAN’a ait “Haktan” 2007 yılında Özcan DENİZ’ verdiği Sözü Günay ÇOBAN’a Müziği: Niran ÜNSAL’a ait olan NASİP DEĞİLMİŞ adlı iki şarkıyı da COVER yaptı.

Albümün müzik yönetmenliğini, tüm şarkıların aranjelerini Bülent SERT üstlendi. NİRAN ÜNSAL bu albümün de şarkılarının alışılmışın dışında bir müzik anlayışı ile hazırlandığını, bu projenin evrensel ve etnik bir albüm olduğunu söylüyor.

 

LEAVE A REPLY